top of page

SVADBA

TANCOM AŽ DO RÁNA BIELEHO

Váš svadobný deň sa začína už skoro ráno, a to prípravami na túto dôležitú udalosť vo Vašom spoločnom živote. Hodiny ubiehajú rýchlejšie ako inokedy a Vy sa ani nenazdáte a vyslovíte svoje „ÁNO“ najdôležitejšiemu človeku, ktorý je hneď vedľa Vás. Za Vami stoja rozcítení rodičia, babičky, dedkovia, roztopašné deťúrence, súrodenci, bratranci, sesternice, priatelia a známi. Presuniete sa do krásne vyzdobenej sály, o ktorej nasvietenie, sa postarám ja osobne, aby tá romantika a nádhera bola čo najdokonalejšia. Na stoloch rozvoniava chutné jedlo, v pozadí hrá melódia. Parket je pripravený na zábavu...

Zuzka & Robo 546bw.jpg

Zábava sa otvára Vaším novomanželským spoločným tancom. Zvoliť si môžete pomalú alebo rýchlu pieseň, hlavné je, aby to bola práve tá „Vaša“. Mojím cieľom je z novomanželského tanca urobiť pre Vás nezabudnuteľný zážitok, kedy svojimi prvými tanečnými krokmi odštartujete Vašu spoločnú cestu životom. Obohatiť atmosféru Vášho prvého tanca môžeme plazivým dymom, pri ktorom sa budete cítiť ako v oblakoch. Ohňostroj, samozrejme, prispôsobím pesničke a odpálim v najlepší moment. Pokiaľ by ste potrebovali, s výberom hudby Vám taktiež, viem poradiť. Po novomanželskom tanci nasleduje rodičovský tanec. Parket je oficiálne otvorený, nasledujú tanečné kolá pre všetkých hostí. Hudbu prispôsobím podľa vekovej kategórii, od detí až po seniorov. Prestávky vyplním rôznymi svadobnými hrami.

DJ MARKO

SVADOBNÉ HRY

Alko štafeta

Na svadbách si občas aj zašportujeme. Mladomanželia si zvolia ľudí do svojho teamu. Pripavíme im ich obľúbený alkohol, poriadnu dynamickú hudbu a môžeme ísť na to. Športu zdar.

DSC_0249.jpg

TOPÁNKOVÝ KVÍZ

Ide o kvíz pre ženícha a nevestu. Vopred dohodnutá osoba, môže to byť starejší, moderátor alebo dj sa pýta pripravené otázky. Mladomanželia sú opretí o seba chrbtami a na otázky odpovedajú zdvihnutím jednej z topánok. Každý z nich v ruke drží jednu svoju a jednu topánku svojej polovičky. Pokiaľ je odpoveďou nevesta, zdvíhajú nevestinu topánku a pokiaľ ženích, zdvíhajú naopak tú jeho. Samozrejme, je tu možnosť zdvihnúť obe topánky. Ich odpovede závisia od položených otázok.

DSC_0670.jpg

KLOBÚKOVÝ 

TANEC

Je určený hlavne pre pánov. Postavia sa do kruhu, chytia sa za ramená a do rytmu hudby si vymieňajú klobúky. Tempo hudby sa postupne zrýchľuje a ten, komu padne klobúk sa zem z hry vypadne.

DR (552 of 992).jpg

STOLIČKOVÝ

TANEC

Svadobčania tancujú do kruhu a každý má svoju stoličku. Keď hudba prestane hrať, všetci si musia posadať. Ten, čo stojí bez stoličky z hry vypadáva. Postupne stoličky z parketu ubúdajú. Hra pokračuje a víťazom sa stáva posledný tanečník, ktorý ma stoličku.

DR (552 of 992).jpg

METEROLOGICKÝ TANEC

Tancuje sa v pároch, začne fúkať vietor a dámam ostane zima. Páni musia požičať svoje sako, ktoré si oblečú. Lenže začne pršať a pánom treba vyhrnuť nohavice, aby nenamokli. Keď tu zrazu príde veľká voda a dámy treba zobrať na ruky, kým páni vládzu, tancujú do posledného víťaza. A aká bude odmena ? Vec zapadne prachom, peniaze kazia charakter, takže víťaz si vyberie skladbu naželanie. 

DR (552 of 992).jpg

HRA NA DETEKTÍVOV

Zo svadobnej hostiny sa vyberie 6 ľudí. Ženích a nevesta môžu kľudne oddychovať. Na parket sa položí 5 stoličiek. Úlohou súťažiacich je doniesť požadovaný predmet, ktorý moderátor vyhlási a rýchlo si sadnúť na voľnu stoličku. Ten, čo prichádza posledný, vypadáva. S každým kolom stoličky ubúdajú. Hostia v sále sa snažia súťažiacim pomáhať. Úlohy nie sú ťažké. Napríklad priniesť niečo modré alebo kvetinu, kravatu, topánku opačného pohlavia. Úrovne úloh sa postupne sťažujú. Posledný, ktorý obsadí voľnu stoličku je víťaz a zaslúži si odmenu v podobe sladkej odmeny alebo dvojitej výslužky.

DR (552 of 992).jpg

TANEČNÝ BATTLE

Nevestina rodina tancuje na tematickú hudbu proti ženíchovej rodine.

DR (552 of 992).jpg

METLOVÝ TANEC

Najznámejšia tanečná hra, kde jeden z družbov má namiesto klasickej partnerky za svoju tanečníčku práve metlu. Vždy, keď hudba prestane hrať, každý musí vymeniť svoju tanečnú partnerku. Ten, kto zostane bez partnerky, opäť tancuje s metlou. Je to veselá aktivita, pri ktorej sa vaši hostia bližšie spoznajú a skvelo zabavia.

DR (552 of 992).jpg

SĽUB SVOKIER

Svadobné mamky musia po moderátorovi opakovať sľub pred svadobnou družinou : 

Sľubujeme pred týmto slávnostným zhromaždením,
že budeme pre našich mladých iba samým potešením.
Že budeme variť, právať
a vnúčence s radosťou opatrovať.
Chvíľu jedna, potom druhá,
aspoň nebude doma nuda.
Peniaze, ktoré by sme ľahko minuli samé,
mladým s radosťou odovzdáme,
pretože ich radi máme,
a tak svoje dobré meno svokry zachováme.
O spoločenský život sa im postaráme,
plagáty o plesoch všetky prečítame.
Kde bude zábava či disco,
ďaleko a či blízko,
dopravu i varovanie detí zaistíme,
aj keď sa pri tom samé nevyspíme.
Keď si zať trošku vypije,
alebo sa nevesta s nami pobije,
všetko pekne ututláme,
nesmie odísť domov k mame.
A aj keby sa nám vrátili spiatky,
naďalej budeme dobré svatky.
Buďme zdravé, neblížme si,
po poháriku ako svokry vypime si.
Tak prisaháme!

DR (552 of 992).jpg

TANEC NA GENTLEMANA

Od pánov sa čaka správanie pravých gentlmenov. Preto si to spoločne zopakujeme aby vedeli gentlmensky požiadať ženu do tamca, odvedú ju na tanečný parket, vratia sa do minulých storočí, keď takéto správanie pánov voči ženám bolo samozrejmosťou. 

DJ MARKO

DEKORAČNÉ NASVIETENIE

Vyvrcholením svadobnej hostiny býva začepčenie, kedy nevesta odovzdá svoj vienok a stáva sa z nej žena. (Fotka napovie) Po polnočnom prezlečení sa do šiat nasleduje tzv. “vykrúcanka”. V tejto chvíli svadobní hostia postupne tancujú len s nevestou, alebo aj so ženíchom. Po skončení všetkých formálnych záležitosti, nasleduje voľná zábava až do skorého rána.

DJ MARKO

SVADOBNÉ MODEROVANIE

DJ MARKO

ATMOSFÉRA SVADBY

V prípade záujmu o rezerváciu sa ozvite tu ↓

Výborne! Vaša správa bola odoslaná

Nasledujúca komunikácia bude priebiehať cez e.mail

bottom of page